logo

Find us on facebook

Mezinárodní porota

Filip Marczewski, Jan P. Muchow, Mira Staleva, Jean-Louis Bompoint, Šimon Šafránek

Mezinárodní porota rozhodne o udělení jedné Velké ceny festivalu a dvou Zvláštních uznání poroty. (Podrobný statut naleznete zde)

Jean-Louis Bompoint, kameraman, Francie

Jean-Louis Bompoint je kameraman, režisér, střihač a hudebník, je maverick ve světě filmu. Od dětství byl zapálen pro animované filmy, ve dvanácti letech si dopisoval s legendárním Normanem McLarenem. Po studiích se přestěhoval do Paříže a krátké animované filmy začal sám natáčet. Tehdy se seznámil s Michelem Gondrym, a tak vzniklo nejen velké přátelství, ale začala i spolupráce, která dala vzniknout mimořádným videoklipům, reklamám a filmu Nauka o snech (2006). J.-L. Bompoint byl také kameramanem filmu Grace is Gone (cena diváků na letošním Sundance), vyučuje film a byl pověřen restaurováním legendárního filmu Jeana Viga Atalanta.

Mira Staleva, ředitelka Sofia Meetings a členka programové rady MFF Sofia, Bulharsko

Mira Stalevová po ukončení studia teologie a psychologie začala pracovat jako programový poradce pro Sofijský mezinárodní filmový festival, největší filmový festival v Bulharsku a jeden z klíčových evropských festivalů. Zde také řídí Sofia Meetings, koprodukční platformu sofijského MFF, která za přispění MEDIA programu podporuje nové projekty mladých evropských filmový tvůrců a distribuci a účast nových bulharských a balkánských filmů na evropských filmových festivalech. Mira Stalevová rovněž organizuje kurzy pro mladé filmové tvůrce.

Filip Marczewski, režisér, Polsko

Filip Marczewski je autorem krátkých filmů, oceněných více než čtyřiceti cenami na mezinárodních filmových festivalech po celém světě. Jeho hraný film Melodrama (2006) byl nominován na Oscara ve 33. ročníku Studentských cen filmové akademie v kategorii zahraničních filmů. Filip Marczewski vystudoval Univerzitu ve Varšavě a filmovou režii na Polské národní filmové škole v Lodži. V roce 2005 získal zvláštní uznání poroty na 1. Festivalu krátkých filmů Praha.

Jan P. Muchow, hudebník a producent, Česká republika

Jan P. Muchow je oceňovaný skladatel, textař, multiinstrumentalista, hudební producent a příležitostný herec, založil v roce 1991 skupinu The Ecstasy of Saint Theresa, která dosáhla úspěchu nejen v České republice, ale výrazně se zapsala do povědomí evropského publika. Mimo svou kapelu se Jan P.Muchow věnuje i hudební produkci pro jiné interprety a skupiny (Anna K., Priessnitz, Kryštof, Here, Monika Načeva, Aneta Langerová, Tata Bojs...). Režisér David Ondříček mu svěřil jednu z hlavních rolí v úspěšném filmu Šeptej (u tohoto snímku se Muchow výrazně podílel i na hudbě). Dále složil hudbu mj. k filmům Samotáři, Sen, Jedna ruka netleská (Český lev za nejlepší hudbu k filmu), Pusinky, Grandhotel nebo hudbu k divadelním představením Sen noci Svatojánské (r. Michal Dočekal, Divadlo Komedie), Sběratel (r. David Matásek, Divadlo v Řeznické), Komedie plná omylů (r. Eniko Eseny, Národní divadlo.) aj.

Šimon Šafránek, filmový kritk, Česká republika

Narozen v Praze v roce 1977. Spisovatel a filmař, filmový a hudební publicista, DJ, VJ, herec, básník, grafik. V současné době je redaktorem časopisu Instinkt a režíruje videoklipy, například pro kapelu Moimir Papalescu and The Nihilists.

© 2014 Film Servis Festival Karlovy Vary, a. s.
Všechna práva vyhrazena
Email: info@pragueshorts.com
Tel: +420 221 411 011
Fax: +420 221 411 033

Festivalový plakát