logo

Find us on facebook

Mezinárodní porota

Mezinárodní porota rozhodne o udělení jedné Hlavní ceny festivalu a dvou Zvláštních uznání poroty. (Podrobný statut naleznete zde)

Judith Revault d`Allonnes, filmová dramaturgyně Centre Pompidou, Francie

Judith Revault d'Allonnes Judith Revault d'Allonnes absolvovala v roce 2001 filmovou estetiku na Sorbonně, kde se věnovala filmům Takeshi Kitana. Žila dva roky v Praze. V roce 2000 začala pracovat pro Centre Pompidou (pařížské muzeum moderního a současného umění) jako dramaturgyně filmového oddělení, které připravuje retrospektivy věnované režisérům (mj. Chantal Akerman, Brian De Palma, Rainer Werner Fassbinder, Jean-Luc Godard, Martin Scorsese, Jacques Tourneur) a specifickým žánrům a hnutím v dějinách filmu (Bollywood). Spolupracovala také s izraelským režisérem Amosem Gitaim na budování jeho filmového archivu a nedávno publikovala ve francouzském filmovém magazínu Trafic.

 
 

Aňa Geislerová, herečka, Česká republika

Aňa GeislerováJedna z nejpopulárnějších a nejvýraznějších českých hereček posledních let. Před kamerou ztvárnila přes dvě desítky filmových a televizních rolí, mezi nimiž nejčastěji figurují postavy osudových, nekonvenčních a svobodomyslných dívek. První velký úspěch slavila ve snímku Requiem pro panenku (1991), s úlohou stopařky z filmu Jízda (1994) se zúčastnila v Ženevě soutěže o titul European Shooting Star. Získala Českého lva v kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film Návrat idiota (1999) a Štěstí (2005) a za svou roli Elišky ve filmu Želary (2003) si odnesla Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. V roce 2005 na MFF San Sebastian jí byla udělena Stříbrná mušle za Nejlepší herečku ve vedlejší roli ve filmu Štěstí (r. Bohdan Sláma). Z dalších filmů jmenujme např. Pějme píseň dohola, Válka barev, Výchova dívek v Čechách, Kuře melancholik a nejnověji Kráska v nesnázích Jana Hřebejka.

 

Heinz Hermanns, ředitel festivalu interfilm Berlin, Německo

Heinz HermannsV roce 1981 založil v době berlínského squatterského hnutí kino Eiszeit, které řídil devět let. Od založení mezinárodního festivalu krátkých filmů – interfilm Berlin v roce 1982, je jeho ředitelem. V roce 2001 se stal ředitelem a spoluzakladatelem festivalu superkrátkých filmů Going Underground, jehož dějištěm jsou soupravy berlínského metra. Je také spoluzakladatelem soutěže Zebra Poetry Film Award, která od roku 2002 dvakrát ročně odměňuje filmové interpretace básní, trvající méně než deset minut.Vedl semináře o jazyku filmu pro děti, dospívající a studenty v USA, Jižní Koreji, Venezuele, Itálii a Německu. Byl členem porot a účastníkem debat a prezentací krátkých filmů po celém světě.

 

Jan Hřebejk, režisér a scenárista, Česká republika

Jan HřebejkJan Hřebejk, filmový a divadelní režisér a scénárista, vystudoval dramaturgii a scenáristiku na pražské FAMU (1991), kde si získal pozornost už svými školními filmy. Své jméno spojil se svým dnešním stálým spolupracovníkem, scénáristou Petrem Jarchovským, už u komedie Pějme píseň dohola (1990, r. Ondřej Trojan), k níž napsali scénář. V roce 1993 debutoval muzikálem z 50. let Šakalí léta, který získal čtyři České lvy včetně ocenění za nejlepší film roku. Dále natočil vysoce ceněné snímky Pelíšky (1999), Musíme si pomáhat (2004 – nominace na Oscara za nejlepší cizojazyčný film), Pupendo (2003), Horem Pádem (2004 – čtyři Čeští lvi včetně ocenění za nejlepší film roku) a Kráska v nesnázích (2006 - Zvláštní cena poroty MFF Karlovy Vary). V současné době točí film Medvídek.

 

Danny Holman, vedoucí vývojového oddělení, Stillking Films, Velká Británie

Danny HolmanV roce 1990 byl jedním ze zakladatelů undergroundové sítě kin Exploding Cinema, která od té doby v Londýně i v Evropě promítla přes 1500 nízkorozpočtových krátkých filmů. V roce 1995 se přestěhoval z Londýna do Prahy, kde se stal manažerem jedné z prvních pražských internetových kaváren. Od roku 2001 pracuje pro Stillking Films, největší filmovou produkční společnost v Praze, ve které založil vývojové oddělení. Vyhledává nové celovečerní projekty a pracuje s renomovanými scénáristy a režiséry na výrobě filmů.

© 2014 Film Servis Festival Karlovy Vary, a. s.
Všechna práva vyhrazena
Email: info@pragueshorts.com
Tel: +420 221 411 011
Fax: +420 221 411 033

Festivalový plakát